AK GENÇLİK'TEN SUÇ DUYURUSU


Basın Açıklamamız ;

Bizler bugün burada Sakarya’lılara ve İmam Hatip Lisesi mezun ve mensuplarına karşı son derece ağır ve çirkin ithamlarda bulunan, Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmak için toplandık.

Tarihte 19. ve 20. yüzyıl başlarından beri çok zor şartlar altında Sakarya bölgesine göç edenlerce kurulan üstelik göçmen olmaları sebebiyle belki de Anadolu toprakları üzerinde ensar-muhacir kardeşliğinin timsali olmuş bir toplumsal yapıyı tümden lekelemek, itibarsızlaştırmak adına yapılan açıklamaları lanetliyoruz. Vatan-millet için mücadelede hep ön safta olmuş, bu nedenle de güzel Türkçemize “Vatan-Millet-Sakarya” gibi meşhur sözü kazandırmış bu güzide halkı, FETÖ gibi hain terör örgütüyle irtibatlandırmak ise tam anlamıyla cahillik, tarih bilmezlik ve komplo teorisyenliğidir.

Hepimizin bildiği gibi İmam Hatip Liseleri ülkemizdeki genel eğitim sisteminin bir parçasıdır. Türkiye’de gün geçtikçe halkımızın yoğun ilgisini ve beğenisini kazanan imam hatip liselerinde, fen ve edebiyat derslerinin yanı sıra İslami ilimlerle ilgili dersler modern eğitim ortamlarında eş zamanlı olarak okutulmaktadır. Bu yönüyle imam hatip liseleri pek çok dünya ülkesinin ilgisini çekmekte ve özgün bir model olarak gündeme gelmektedir. İmam-hatipliler üniversiteye giriş sınavlarından bilgi yarışmalarına, münazaralardan çeşitli sosyal aktivitelere kadar pek çok alanda başarılarını ispatlamıştır. İmam Hatip Liselerinden mezun olanların önemli bir kısmı mesleğe yönelmiştir. Mezun olduktan sonra -ilahiyat dışında- yüksek tahsil yapanlar, intisap ettikleri her alanda diğer arkadaşları ve meslektaşları ile uyum içinde işlerini başarı ile yürütmüşlerdir ve yürütmektedirler. Bu eğitim kurumlarının ülkemizin birlik, beraberlik, asayiş, kalkınma, ahlâkî davranış ihtiyaçlarına önemli katkıları vardır. Hal böyleyken, bütün bunlar birer gerçek ve istatistiklerle sabit bulunduğu halde, İmam Hatip Liseleri ve liselileri hakkında oluşturulmaya çalışılan yalan-yanlış, çirkin algı ile her daim mücadele edeceğimizi bilinmesini isteriz.

 

AK Parti Sakarya Gençlik Kolları bir başka ifadeyle Sakaryalı Gençler olarak, İmam Hatip Lisesi mezunları ve mensuplarını asla yalnız bırakmayacağız. Kimsenin Türkiye'nin güzide okulları ve mensuplarını kötülemesine asla izin vermeyeceğiz. Sakarya ve civar beldelerimizde yaşayan, Sakaryalı kimliğini gururla taşıyan hemşerilerimizi inciten, kötüleyen, hor gören hiçbir ithama sessiz kalmayacağız. Şehitleri ve kahramanlarıyla şanlı tarihimizde iz bırakan Sakaryalılara yönelik atılan iftiraları kabul etmeyeceğiz.  

 

Teşekkür ederiz.

Tarih: 11.9.2020 15:34:01