ARİFİYE 6.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI


Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Ahmet Can Tanç yeniden AK Parti Arifiye İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak seçildi. Kongreye, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Arifiye İlçe Başkanı Adnan Akbaş,  Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu , misafirler ve AK Parti gönüllüsü gençler katıldı.

Gençlik Kolları Kongrelerin yenilenme, tazelenme süreci olduğunu birlik ve beraberlikten asla taviz vermeden hareket edildiğine dikkat çeken AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer, “Unutulmamalıdır ki Ak Parti hareketi 2001 yılında başlamış bir hareket olmasına rağmen davasıyla, ilkeleriyle, hassasiyetleriyle bin 400 yıllık kadim bir geçmişe, 2 bin yıllık onurlu bir yüreğe sahiptir. Geçmişimizden aldığımız ilham ile insani ve ahlaki değerlerimizi her geçen gün geliştirmeye, bugünümüzü daha kıymetli kılmaya çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızı sadece yaptığı işler için değil geçmişimizi ve geleceğimizi birleştirdiği bizlere sevgiyi aşıladığı için seviyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Bizler Allah’a hamdolsun millete, ümmete hizmet etmenin tadına varmış bir topluluğuz. Hizmet bilinci kendinden fedakarlık edip ümmet için, millet için dertlenme yani diğerkâmlık bizim için çok önemli. Bu devlet fedakar, cefakar, hadim yani hizmet eden gençlerin önderliğinde tarih yazmaya devam edecektir. Bizim 3 ana noktada çok çalışmamız lazım. Bize T modeli gençler lazım. Teknolojiyi iyi kullanan, hayal eden ve üreten tasarımcı ve tedarikçi gençler lazım. Bizim gençlerimiz teknolojik, tasarımcı ve tedarikçi olacak. Bu T modelini bir araya getirdiğimiz zaman ülkemize gıpta ile bakacaklar. Gençlerimiz cesaretli olmalılar. Güçlüklerden çekinmemeliler çünkü güçlükler başarının değerini arttırır. Güçlükten korkmasınlar, güçlükler başarıların ancak süsü olurlar” dedi.

Tarih: 6.10.2020 17:47:14