Sakaryalı AK Gençler EXPO 2016 Antalya’da


AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ve Yönetim Kurulu Üyeleri Türkiye’nin ilk Expo’su olan EXPO 2016 Antalya’yı yerinde gözlemledi.

101 metre yüksekliğindeki Expo Kulesi’ne çıkılıp tüm alanı rehber eşliğinde kuşbakışı tanıyarak başlanan turun ikinci durağı olan sergi alanında Başkan Demir ve Yönetim Kurulu Üyeleri bitki heykellere büyük ilgi gösterdi. EXPO 2016 Antalya sergi alanında 15 dönümlük arazi üzerinde yerleştirilen farklı boyutlardaki 108 bitki heykeli inceleyen grup, daha sonra ülke bahçelerinin bulunduğu bölgeye hareket etti.

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyelerinin EXPO 2016’ya hayran kaldığını belirten Başkan Yusuf Demir, “Gençlik Kollarımızla birlikte Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık döneminde hayali olan ve bugün Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bir hayalin daha gerçeğe dönüştüğü EXPO 2016 Antalya’yı yerinde görmeye geldik. Böylesine büyük bir yatırımın Antalya’da olmasının hem turizm hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağı hiç şüphesiz ancak Türkiye’nin ilerlemesinin sadece ekonomik alanlarda değil, kültürel ve sanatsal anlamda da büyük mesafeler kat ettiğini göstermesi açısından EXPO 2016 çok önemli bir örnek. Tüm arkadaşlarımız adına Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a “Türkiye’nin İlk Expo’su” için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Tarih: 23.3.2017 13:38:25