Başkan’dan Mesaj


Kıymetli Genç Kardeşlerim

Hayat; doğru ile yanlışın, iyi ile kötünün, güzel ile çirkinin, dost ile düşmanın, savaş ile barışın, zulüm ile adaletin hülasa hak ile batılın mücadelesidir. Her insan doğumuyla bu hayat mücadelesine ortak olur. Seçim ve tercihleriyle de tarafını belli eder. Barış, kardeşlik, sevgi, adalet ve huzur; iyi, güzel ve dost olan tüm insanların ortak talebidir, tercihidir.


Bizim Bir Davamız Var Kardeşlerim!

Biz Yunus Emre'den aldığımız ilhamla, gönüller fethetmeye, gönüller yapmaya, dargınlıkları bitirmeye, kardeşlikleri pekiştirmeye çalışıyoruz.

Türkiye'yi Sünni-Alevi, Türk-Kürt, gerici, ilerici, laik, anti-laik gibi kamplara bölenlere bu ayrımcılıktan çıkar devşirenlere karşı var gücümüzle mevzileniyor AK Gençler olarak birlikte huzurlu bir geleceğin önünü açıyoruz.

Biz ayrımcılığı ortadan kaldırmaya, farklılıkları gidermeye, husumetleri yok etmeye, sevgiyi, merhameti, vicdanı, hakkı ve hukuku çoğaltmaya, yüceltmeye çalışıyoruz.

Biz, Türkiye’nin istikrarını, Türkiye’nin refahını, Türkiye’nin huzur ve emniyetini kendimize dava olarak belirledik.

Sürekli mazeret bulan, her şeyden şikayet eden gençlerden olmadık. Karanlıktan korkmadık, karanlığı aydınlatmak için varsa bir mum da biz yakıyoruz.

Şiddetten, kandan, kinden, nefretten beslenen bir gençlik teşkilatı rolüne hiç girmedik. Her zamanda her yerde AK Gençler olarak siyasete üslup ve seviye kazandırmaya çalışıyoruz.

Hakaret etmeden, iftira atmadan, çamur atmadan, haksız ithamlara başvurmadan siyaset yapılabileceğini tüm Türkiye'ye biz ispatlıyoruz.


Kardeşlerim!

Tarihe yön veren hareketlerin itici gücü her asırda gençler olmuştur. Selahaddin Eyyubi'leri, Sultan Alparslan'ları, Osman Gazi'leri, Ulubatlı Hasan'ları, Fatih'leri, Abdülhamid'leri, Ömer Halis Demir'leri, Fethi Sekin'leri, Yasin Börü'leri ve nice kahramanları yetiştiren bu coğrafya bağrından sayısız kahraman çıkartmıştır.

İşte biz bu kahramanlara öykünen, Rablerine teslim olmuş yeni kahraman adaylarıyız.

Ecdadımızın mirasını nasıl devraldıysak, bizler de tarih yazacak, bizler de tarihi değiştireceğiz.

Kardeşlerim!
AK Parti hareket partisidir.
AK Parti aksiyon partisidir.

AK Parti hiçbir zaman dönemsel bir hevesle, belirli bir zümrenin, belirli bir bölgenin partisi olarak şekillenmedi. Kader birliği içinde olan büyük milletimizin ortak aklının ve ortak hayalinin sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

AK Parti AK gönüllü, AK yürekli gençlerin heyecanı ve aşkıyla 16 yıldır dipdiri ve taze kalmayı bu sayede başarmıştır.

AK Parti gençlerin fikirlerine önem veren gençleri makam, mevki ve koltuk delisine dönmüş kimselerin reklam objesi olarak kullanmasına müsaade etmeyen bir partidir. Gençlerin enerjisini, emeklerini sömürerek, gençleri siyasetin nesnesi haline getirenlerin ellerinden çekip alan, gençleri siyasetin öznesi haline getiren bir partidir.

Genç kardeşlerim!

AK Gençler olarak biz zihnimizdeki berraklığı, yüreğimizdeki dava aşkını her geçen büyüterek, her geçen gün daha da anlamlandırarak geliştiriyoruz.

AK Parti, Türkiye’nin tarihi derinliğine uygun bir siyaset çizgisi olan partidir. Bu yüzden de Türkiye daima mazlum milletlerle dost olmak ve gönül coğrafyasındaki ülkelere ise kol-kanat germek durumundadır.

Büyük sorumluluklar edinmiş AK Partinin AK Gençlerinin de sağlam ilkelere dayanmış geniş bir vizyonu vardır. Sizlerle ilkelerimizden bir kaçını paylaşmak istiyorum:

AK Gençlik; yaratılış gayemize uygun olarak yaşamak ve omuzlarımızdaki emanete sahip çıkmak, halel getirmemektir.

AK Gençlik; Sakarya'nın, Türkiye'nin ve tüm Müslüman coğrafyanın umududur. Gönül coğrafyamız başta olmak üzere bütün insanlığa merhametle yaklaşmaktır.

AK Gençlik; büyük medeniyetimizin büyük davasını omuzlarında hisseden ve bu hissi sorumluluk haline getiren bir gençliktir.

AK Gençlik; milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bu değerleri yaşatan, geleceğini geçmişinden aldığı güç, gurur ve ihamla şekillendiren bir gençliktir.

AK Gençlik; Türkiye’de siyaseti dar kadro siyaseti olmaktan çıkaran, siyaseti gençleştiren, statükocuları siyaset sahnesinden silen bir gençliktir.

AK Gençlik; birbiriyle daha önce karşılaşmamış milyonlarca kişinin önce hayalini kurduğu daha sonra da büyük bir heyecanla, şevk ve istekle uygulamaya geçirdikleri kutlu davanın neferleridir.

AK Gençlik; geçmişini geleceği ile özdeştiren uzun adamın yani Recep Tayyip Erdoğan'ın aşıladığı özgüven ile mevzi almıştır ve almaya devam edecektir.